Hvem skal du have fat i?

Administrerende Direktør: Jacob Niebuhr

Jacob er administrerende direktør for hele organisationen, dvs. Zorba, Evald - Brasserie & Café og St. Michaelsberg.

Herudover er Jacob også formand for DRC - Danmarks Restauranter og Caféer.

Jacob elsker at drikke dejlig vin i gårdhaven på Zorba, slutte måtider af med en iskold ouzo eller en god rom.

Mail: Jacob@zorba-silkeborg.dk

 

Operationel Direktør: Jesper Dahl Niebuhr

Jesper er vores operationelle direktør, så det er også ham du vil støde på i vores tre restauranter. 

Jesper elsker at tilbringe tid med sin familie, og sætter pris på alt der kan spises og drikkes, så længe det er godt produceret.

Jesper ved stort set alt om vin, avec og øl - så hvis du er videnstørstig, er det Jesper du skal have fat i.

Mail: Jesper@zorba-silkeborg.dk

 

Art Director: Heidi Lambertus

Heidi er vores kreative direktør og står for alt kreativt arbejde, grafisk materiale og markedsføring i vores organisation.

Heidi elsker alle former for sødt og sætter stor pris på at hjælpe med at smagsprøve dessertmenuer.

Mail: Heidi@zorba-silkeborg.dk

 

Salgschef, selskabsmand: Thomas Vendelbo

Thomas er vores salgschef og selskabsmand, det er ham, som du skal have fat i, hvis du skal afholde et bryllyp, surprise party, fødselsdag, jubilæum eller anden festivitas.

Det er også Thomas du skal have fat i, hvis du skal have lavet en frokostordning med din virksomhed.

Mail: Thomas@zorba-silkeborg.dk

 

Restaurantchef: Jeanet Tvede

Vores restaurantchef er Jeanet, det er oftest hende du vil møde i vores lille restaurant. 

Jeanet sætter pris på en god joke og dejlig vejr i gårdhaven.

Mail: Jeanet@zorba-silkeborg.dk

 

Køkkenchef: Pia Boje

Vores køkkenchef er Pia, det er oftest hende du vil møde i vores køkken.

Pia elsker at lave maden fra bunden og eksperimentere med kreative måder at skabe en menu på.

Mail: Pia@zorba-silkeborg.dk

Book et bord på Resturant Zorba

Book bord
© RESTAURANT ZORBA • CVR: 2640 0422
Webdesign: Søgemedier A/SCookie- og privatlivspolitik
Top